facebook
logotype
deco
img1
img2
img3
img4

Saue valla koolieelsetes munitsipaallasteasutuses vanemate poolt kaetava osa määr ja selle tasumise kord.

Laagri Lasteaias käiva lapse osalustasu suurus on 20% Eesti Vabariigi Valitsuse kehtestatud palga alammäärast (01.01.2018 500 eurot) kuus.

*Seega tuleb osalustasu ühes kuus ühe lapse kohta 100 eurot. 

OSALUSTASU SOODUSTUSED

* Kui perekonnas on kaks alaealist last, kes käivad üheaegselt lasteasutuses, siis teise lapse eest on soodustus 75% osalustasust kuus.

* Lapsevanem tasub 50 % osalustasust (10% Eesti Vabariigi Valitsuse kehtestatud palga alammäärast kuus) kui mõlemad vanemad või üksikvanem on Saue valla elanikud. Seega tuleb osalustasu ühes kuus ühe lapse kohta 50 eurot.

* Kui perekonnas on kolm või enam alaealist last, kellel on ühised mõlemad vanemad või kes kõik on Eesti rahvastikuregistris registreeritud samal aadressil Saue valla elanikena, siis soodustuse suurus on kõigi lasteasutuses käivate laste eest 100% osalustasust kuus.

-Osalustasu soodustusi ei ole õigus saada suvises valverühmas koha kasutajatele.

-Osalustasu tuleb vanemal tasuda ettemaksuna jooksva kuu jooksul Saue Vallavalitsuse pangakontole või sularahas.

 -Osalustasu tuleb tasuda ka lapse lasteaiast puudutud perioodi eest.

Soodustuse andmise aluseks on Eesti rahvastikuregistri andmed soodustuse andmise aastale eelneva kalendriaasta 31. detsembri seisuga. Andmeid kontrollib Saue Vallavalitsus üks kord aastas. Soodustust ei anta või andmine lõpetatakse, kui isikud ei vasta soodustuse saamiseks seatud tingimustele.

Täpsem info Elena Epner elena.epner[ät]sauevald.eetelefon 6 510 210